Co je to raznice a kdy ji potřebuji?

Druhy, cena, archivace

Raznici budete potřebovat, pokud si vyberete ražbu, která umožňuje razit na kůži, koženku nebo papír.  Nejčastěji se ražba používá na diáře, peněženky, portfolia a papír.

Nemáte-li vlastní raznici, zhotovíme vám precizní mosaznou nebo hořčíkovou raznici a narazíme libovolné množství kusů. Raznice je vždy jednorázová investice a platí se při první objednávce. Nicméně pokud nezměníte logo nebo rozměr, je možné raznici využít následující rok k opakování ražby.

Malý tip od nás - mosazný štoček je kvalitnější, nežli hořčíková raznice. Mosazný štoček můžete na ražbu používat opakovaně několik let a jeho otisk je nesrovnatelně kvalitnější díky tvrdosti použitého materiálu. Hořčíkové raznice jsou sice levnější, ale mají krátkou životnost.

Cena raznice závisí na rozměru a složitosti motivu. Cena mosazné raznice do 9 cm2 je 1450 Kč bez DPH, hořčíkové raznice do 25 cm2 je 750 Kč bez DPH.

Raznice se po zaplacení stává majetkem zákazníka a může být kdykoli později použita znovu. V případě zájmu můžete razinici archivovat i u nás.

nahoru